Nowinki ze świata kultury, aktualności, wydarzenia, fotoreportaże.

Pomiędzy tradycją, a nowoczesnością, czyli przyszłość naszych domów.

Architektura wnętrz przechodzi obecnie swój rozkwit i okres intensywnego rozwoju. Od zawsze stanowiła obszar wyjątkowego zainteresowania, lecz dziś ma spore pole do popisu, ze względu na wielość rozwiązań oraz wyższą jakość materiałów. Wydaje się nie mieć żadnych granic, geometria w żaden sposób nie stara się jej nawet ograniczyć, a różnorodność możliwych do stworzenia kształtów i kolorów przekracza czasem umiejętności samym twórców. Jednym słowem, to czas szaleństwa i bezgranicznych eksperymentów dla miłośników wytwornych i wymyślnych wnętrz.

Nowa jakość mebli

Salony nie zdołają nas już chyba niczym zachwycić, od potężnych pomieszczeń, do małych lecz praktycznie wyposażonych klitek. A co gdyby we wnętrzu naszego domu, w samym jego środku posadzić drzewo, które jest tak wysokie, że potrzebuje aż dwóch kondygnacji? Taki projekt zaproponowała ostatnio nowa marka mebli Le Stanze Di Ann, której głównym zainteresowaniem jest wystrój wnętrz w ekologicznej i nowoczesnej formie. Wiele tu także nawiązań do tradycji, rodzinnego ciepła, stonowanych i pastelowych kolorów wnętrza, a przede wszystkim bezgraniczna przestrzeń. Idealnym tego przykładem są meble kuchenne, z których bije prostota oraz funkcjonalność. Wyraźnie nawiązania do kuchni prowansalskich mają podkreślać ciepłych i rodzinnych charakter wystroju. Niewątpliwą ozdobą jest drzewo, które wskazuje na symbiozę zamkniętej przestrzeni domu oraz otwartej natury.

Atrakcyjna sztuka użytkowa, czyli kobiety kąpiące się w filiżankach.

Kuchnia, to nie tylko urządzenia AGD, meble kuchenne, stół i firanki w oknie, ale także drobne przedmioty użytkowe, jak filiżanki, zastawa, sztućce, a nawet serwetki. Esther Horchner postanowił zilustrować własną wizję kompletu filiżanek w bardzo nietypowy sposób. Wewnątrz każdego kubka, a nawet na łyżeczkach umieścił postacie kąpiących się kobiet, które sprawiają wrażenie nurkujących w herbacie. Ta doskonała wizja pokazuje, że mieszkanie można urządzić z pomysłem i humorem. W meble kuchenne, dywaniki i łyżeczki tchnąć nowe życie. Sam Horchner podkreśla, że dobry design musi wywoływać uśmiech i jakieś emocje. Można być poruszonym jego wyrafinowaniem lub zaciekawionym osobliwym humorem.

Podobną formę przybierają talerze i sztućce, które posłużyły artyście za przedmioty, z których wykonał swe dzieła artystyczne. Tak przygotowana zastawa oferuje gościom podwójne doznania: smakowe oraz wizualne. Jak się zatem okazuje, potrzeba tak niewiele, by sztuka wkraczała w każdą dziedzinę naszego życia i codziennej aktywności.

Pozostaw odpowiedź